Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, Yıldırım Belediyesi’ne devrediliyor.

**** ÖZEL ****

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yönetimini devralan yeni Başkan Alinur Aktaş, önemsediği ve ihtiyaç olarak gündeme getirdiği tasarruf politikasıyla yoluna devam ediyor.

Yerel yönetim kurumuna bağlı ticari kuruluşlar da gündeme alınırken, sosyal tesis işletmeciliğini yürüten BURFAŞ da, öncelikli yer tutuyor.

Kamuoyu beklentisi doğrultusunda…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetine geçen; tarihi çay bahçesi Mahfel için de, yerel yönetimin dışında bir ticari kuruluşa ‘kiraya verilme olasılığı’, duyumlarımız arasında bulunuyor.

Süreci, merak ediyoruz, ancak…

Bir başka sosyal tesisin devrinin de gerçekleşmek üzere olduğunu ve prensip kararının da alınmış olduğunu öğrendik.

Tarihi Hünkar Köşkü’nde, bahçe ve sonradan yapılan kapalı mekanıyla beraber, ‘Hünkar Köşkü Sosyal Tesisi’, Yıldırım Belediyesi’ne devrediliyor.

Kurumlararası görüşme yapıldı.

İmzalar atılacak.

Güzel bir gelişme olarak, yorumluyoruz.

Bursa’nın bir başka, tarihi ve önemli simgelerinden Hünkar Köşkü, avlanma için vaktiyle  gelen padişah Abdülmecid tarafından yapılmış, sonraki padişahlardan Abdülaziz Han ve V. Mehmet Reşat da,  güzelliğin mimarisi ve manzarası içinde olmuşlarda.

…Ve!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Atatürk’ün de konuk edildiği Hünkar Köşkü, yoğun ziyaretçi akını yaşarken, dışarısında oluşturulan sosyal tesis işletmeciliği de, önemli hizmet olmuştu.

Elden çıkarma kararıyla..

Yıldırım Belediyesi de, kendi ilçesindeki önemli bir ziyaretçi odağının merkezinde yer edinirken, kurumsal ve toplumsal sosyal tesis mekanına kavuşmuş oldu.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hem bir belediye başkanı hem de kurumsal olarak, gönülde yer alan bir duruma, varmş bulunuyor.

Bu arada…

Başkan Edebali, kente ve topluma malolmuş Mahfel’in kiralama ihalesiyle elden çıkarılma olasılığına karşı da, bu güzide mekanı da, almaya hazır olduğunu duyuyoruz.

Bu yazı GÜNDEM kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir