ÖZGEÇMİŞ

Bendeniz, doğuştan gazeteci.

İlkokul yıllarında, ‘basın kolu başkanlığı’ ve yanı sıra Hürriyet ve Türkiye gazetelerinin çocuk dergileri ile Bursa’nın Hakimiyet ve Bursa Hakimiyet gazetelerinde ‘fahri muhabirlik’ çalışmaları.

Geçen yıllarla…

Hayata atıldığımda, Uludağ ve Yenigün gazetelerindeki ‘spor muhabirliği’ ile Ekspres gazetesindeki belediye muhabirliği deneyimleriyle de, gazeteciliğe profesyonelliğin ilk adımları atılmıştı.

Bursa Hakimiyet’te geçen 26 yıl ve Sürekli Sarı Basın Kartı’nı taşıyabilme gururunu yaşadık.

Mesleki başarı ve gururu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Alman Konrad Vakfı’nın işbirliği ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Merkezi’nin 1.’lik Başarı Ödülleri’yle bir başka mutlulukla taçlandırdık.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği geleneksel mesleki yarışmada, mesleğimizin ilk yılıyla başlayan başarı ödülleri, yıllar geçtikçe farklı dallarla yerini almıştı.

Özellikle…

Yerel yönetimler alanında, aralıksız 26 yıl yerel yönetim alanında muhabirlik ve yazarlıkla ülkemize, kentimize ve topluma katkılarımız oldu.

Gazetecilik mesleğini yürütürken, düşüncelerimizin objektifliği, doğruluğu, hukukiliği ve bilimselliği, akademik meslek odalarının ulusal ve yerel ödülleri aracılığıyla da bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Muhabirliğimizin ardından yazarlıkla güçlenen ilkeli ve başarılı gazeteciliğimiz, kurumsal güven ve takdirle televizyon ekranlarına da taşındı.

Henüz 2000’li yılların en başlarında,  medya kenti Bursa’da, ilk gazeteci bireysel internet sitesini açtık.

Halen, Bursa’da haberin adresi Bursa.com’da yazar olarak, Bursa’nın gündemini tutarken, yorumlarımızla da bugünü konuşuyor ve geleceğe uzanıyoruz.

Bireysel internet sitemiz; www.serkaninceoglu.com adresi ve yanı sıra  sosyal medya mecrasında, Facebook, Twitter ve Instagram’da da, düşüncelerimizi böyle de kamuoyuna taşımaya devam ediyoruz.

Ne mutlu bana…